Üretim

TEDARİK

tedarik

Tedarik  departmanımız  , kumaş satınalma ve aksesuar satınalma bölümlerinden oluşmaktadır. Bu bölümler planlama departmanının alt birimleri olarak görevlerini sürdürmektedirler. Planlama departmanımızda ise müşteri temsilcileri , üretim ekipleri , fason organizasyoncularımız oluşmaktadır. Müşteri temsilcilerinin verdiği bilgiler doğrultusunda üretim için gerekli malzemelerin tedariğini zamanında sağlayıp , doğru üretim planlaması ile üretimin hiçbir şekilde aksamamasını ve termin odaklı olmak planlama bölümünün temel hedeflerindendir.
Dorje Tekstil kaliteden ödün vermeden, kaliteli ve müşteri memnuniyetini esas alarak üretimini gerçekleştirmek için alt tedarikçilerini belirlerken kalite anlayışına ve müşteri memnuniyetine en uygun tedarikçileri seçmeye özen göstermektedir.

Tedarik edilen kumaş ve aksesuarların giriş kontrolleri yapıldıktan sonra işleme hazır hale getirilmektedir. Kumaş ve aksesuarların testleri müşterilerin talepleri doğrultusunda istenen bağımsız kuruluşlarda ( Laboratuarlarda  Ekoteks / ITS /SGS ) istenen standartalar çerçevesinde ve istenen standart tiplerinde bağımsız kuruluşlar tarafından teste tabii tutulmaktadırlar. Test sonucu akabinde onaylanan kumaş ve aksesuarları üretim bölümünün kullanımına izin verilmektedir.

*İstenilecek olan standartlar sipariş anlaşma aşamasında özellikle müşteriye sorgulanmaktadır.

 

MODELHANE

modelhane1

Bu bölümde tüm baz ve seri kalıplar Gerber sistemi ile bilgisayarda hazırlanmaktadır. Pastal yerleşimi otomatik olarak Gerber Accunest sistemi ile yapılarak , çizgili modellerde ise yerleşim manuel olarak sağlanarak en yüksek verimlilik elde edilerek müşterimize uygun fiyat tekliflerin verilmesi sağlanmaktdır. Gerber sistemine bağlı  2 plotter ile pastallar yazdırılır . İş kapasitesine göre, her müşterinin bir modelisti mevcuttur.

 

KESİMHANE

kesimhane2kesimhane1

Günlük  20.000 – 25.000 adet kapasiteli kesimhanemizde  2 adet  22m x 2,40 m’lik ve 1 adet 17mx2m lik masa mevcuttur. Otomatik serim makinası ve Gerber sistemine bağlı  cutter kullanılmaktadır. Kesilen her parti 100% tasniften geçmektedir.

 

BASKI

baskı2

baskı1

Dorje Tekstil olarak baskı iş ortaklarımız ile uzun yılların bize vermiş olduğu hizmet , kaliteli tecrübe ile üretimini yaptığımız seçkin markaların baskı üretimini gerçekleştirmekteyiz. Tecrübeli ve geniş kadrolara  sahip ve son sistem ekipmanlar ile her türlü deseni yapabilen tasarımcı ve grafikerler ile müşterilerine hizmet vermektedir. Desenleri dijital kalıp hazırlama yöntemi ile çok kısa sürede baskıya hazır hale getirebilmekteyiz. Firmamız taş, flok, havyar, plastik, subazlı, fotoğraf desen  baskı gibi pek çok çeşit baskıyı yaptırabilmektedir.

 

Ortalama günlük kapasite olarak yaklaşık 20.000 adettir. Bir çok avrupalı tanınmış firmaların ürünlerine baskı yapmaktayız. Bununla beraber firma olarak özellikle çevreye ve çevre sağlığına duyarlıyız. Kullanılan tüm malzemeler çevreye duyarlı malzemelerdir ve donanımlı bir arıtma tesisine sahip olmakla gurur duyuyoruz. Firmamız yenilikleri takip ederek müşterilerimize her türlü ar-ge desteği verebilmek için yoğun bir çaba içindeyiz.

NAKIŞ –TAŞ YAPIŞTIRMA

nakıştaşyapıştırma2

nakıştaşyapıştırma1

Dorje  Tekstil olarak Nakış-Taş iş ortaklarımız ile konusunda uzman , deneyimli kadrosu ile müşterilerine hizmet vermektedir. Accurate desen sistemi ile en hızlı ve kaliteli biçimde desen çalışmalarını yapılmaktadır.

Üretimde  Kalite güvence prosedürleri sıkı biçimde takip edilmektedir. Bitmiş ürünlere  100% kalite kontrol yapılmaktadır , ayrıca kırık iğne prosedürüne de uyulmakta olup tüm ürünler metal dedektöründen geçirilmektedir. Müşterilerin konseptine uygun , istekler doğrultusunda ar-ge çalışmaları da yapılarak katalog halinde sunum yapılmaktadır.

En yüksek seviyede müşteri memnuniyeti için maksimum kalite ve hız bizim için çok önemlidir.

 

 

DİKİMHANE

dikimhane1

dikimhane2 

Dorje Tekstil’in dış bünyesindeki 4 dikim bandında  günlük ortalama 15.000 adet civarında kapasiteye sahiptir. 250 kişilik kadrosu , 140 adet çeşitli son teknoloji otomatik makinaları ile en iyiyi devamlı olarak müşterilerimize sunmak için çalışmaktayız.  Bant içi kontrol sistemi mevcut olup , son kontrollerde düşük kalite ile karşılaşıldığında tüm ekip ile toplantı organize edilerek minor hatanın sebepleri aranmakta olup, çözüme kavuşturulaşarak, kalite seviyemizi her geçen gün arttırmakta ve en üst düzey kalite ile hizmet vermek için çalışmaktayız. Uzman bir ekip ile gelişen teknolojiyi takip ederek sürekli kendini ve makina parkurunu yenileyen bir üretim sistemimiz mevcuttur.

 

ÜTÜ-PAKET-SEVKİYAT

utupaketsevkiyat3

utupaketsevkiyat1
 

Dikim işlemi biten tüm ürünler %100 ölçü kontrolünden geçerler. Ütü işlemindensonra son kontrol bölümünde müşteri standart ve yöntemlerine göre kalite kontrol yapılmaktadır. Müşteri istekleri doğrultusunda paketleme, asortileme , kolileme ve etiketleme yapılan ürünler sevkiyata hazır hale gelirler. Bazı müşterilerimizin kuralları doğrultusunda paketlenmiş ürünler metal dedektörden geçerek metalden arındırılmış özel bölümde kolilenirler. Ürünler kalite güvence birimindeki kontrolcülerin  ve müşterinin teknik elemanlarının onayı ile sevk edilirler.